en pl
Zjęcie

Omieg górski arch. MPN

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Ministerstwo Ochrony Środowiska

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Image

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Spacer mykologiczny i grzybobranie

Spacer mykologiczny i grzybobranie

2017-10-04 13:58:42

Las jest pełen grzybów! Grzybnia przerasta ziemię, leśną ściółkę, łączy się z korzeniami drzew i próbuje przeniknąć ich tkanki, gdy stają się stare i osłabione. Wypatrzenie jadalnego grzyba wśród mchu i opadłych liści daje ogromną radość i satysfakcję. Podczas naszego grzyboznawczego spaceru szukać będziemy różnych okazów – tych, które warto wykorzystać w kuchni i tych rzadkich, chronionych, szczególnie interesujących gatunków.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne otwarte warsztaty z cyklu "Szlak dobrych praktyk przyrodniczych" - Spacer mykologiczny i grzybobranie. Spotykamy się przy Domu Ludowym w Mszanie (gmina Dukla), w najbliższą sobotę – 7 października, o godzinie 9:00. Wstępna część odbędzie się w sali, następnie wyjdziemy razem w teren. Planowany jest przejazd prywatnymi samochodami do Folusza.

Prowadzący: Tadeusz Przybycień

Warsztaty realizowane są w ramach projektu POIS.02.04.00-00-0101/16 pn. "Realizacja programu edukacyjnego dla społeczności lokalnej Magurskiego Parku Narodowego Przybliżyć Naturę" i są elementem działania "Szlak dobrych praktyk przyrodniczych".

Image

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook