en pl
Zj�cie

Orlik krzykliwy, fot. J. Przyborowska

zobacz ca�� galeri� ]

 

wi�cej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Akcje edukacyjne » Dobry widok - Krempna

Dobry widok - Krempna

cieka krajobrazowa Dobry widok - Krempna

„W Beskidzie, malowany cerkiewny dach,
W Beskidzie, zapach miodu w bukowych pniach.
Tutaj wracam, gdy ruda jesień
Na przełęcze swój tobół niesie,
Słucham bicia dzwonów w przedwieczorny czas.”

Andrzej Wierzbicki

Ścieżka „Dobry widok – Krempna” została przygotowana przez młodzież z grupy Szkolny Wolontariat i dedykowana jest wszystkim wędrowcom małym i dużym, którzy chcą zachwycić się pięknymi widokami. Ścieżka jest naprawdę wyjątkowa i zupełnie inna od pozostałych. Składa się z 5 punktów wybranych przez miejscową młodzież, z których roztaczają się piękne widoki na okolicę. Można odwiedzić wszystkie z nich, można także wybrać tylko kilka lub jeden. Na każdym z nich umieszczona jest ozdobna pieczątka oraz zadanie, które może pomóc odwiedzającym go „zanurzyć się” w okoliczną przyrodę. Na ścieżkę zapraszamy szczególnie rodziców w dziećmi.

Image

Oto jak o ścieżce pisze jej autorzy:
Jesteśmy uczniami gimnazjum w Krempnej i wolontariuszami w Magurskim Parku Narodowym. Ścieżka, którą przygotowaliśmy, składa się z pięciu przystanków, znajdujących się w szczególnie bliskich nam miejscach i pokazujących Krempną z ciekawej perspektywy.
Beskid Niski nie kojarzy się z wybitnymi górskimi panoramami, ale przygotowana ścieżka próbuje to zmienić. Kto choć raz widział beskidzkie krajobrazy, na pewno na długo je zapamięta i zapadną mu one głęboko w pamięć. Ścieżka prowadzi w podróż właśnie do takich miejsc z „dobrym widokiem”, który dla każdego może być w jakiś sposób szczególny i któremu każdy może nadać swój własny sens. Mamy nadzieję, że ten „dobry widok”, będzie także Waszym udziałem.
Zapraszamy do spaceru i podziwiania wyjątkowych miejsc.

Autorzy:
Weronika Gąsior
Filip Wielgosz
Aleksandra Rogowska
Wiktor Biernacki
Aleksandra Solińska

Image

Uwaga! Ścieżka nie jest wyznakowana w terenie! Wszystkie punkty położone są w dostępnych i łatwych orientacyjnie miejscach, blisko centrum Krempnej, a dotarcie do nich nie zajmuje wiele czasu. W Ośrodku Edukacyjnym można odebrać bezpłatną ulotkę, która jest zarówno mapą jak i miejsce do zbierania ozdobnych pieczątek.

Pliki do pobrania:

Facebook