en pl
Zjęcie

Krętogłów, fot. Dawid Pszczoła

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Edukacja » Oferta Edukacyjna » Dla grup zorganizowanych

Dla szkół i grup zorganizowanych

Jeżeli przybywasz do Magurskiego Parku Narodowego wraz z grupą zorganizowaną (np. jako wycieczka szkolna), to mamy dla Ciebie przygotowaną specjalną ofertę edukacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z nią poniżej.

 

Osobę odpowiedzialną za grupę (przewodnika, nauczyciela, organizatora) prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji terminu i ustalenia szczegółów. Kontakt z Zespołem ds. Edukacji: tel. 13 441 44 40.

 

Ważne informacje:

 

1. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pracowników MPN, jednak aby zajęcia spełniały swoją rolę, potrzebujemy również zaangażowania ze strony nauczycieli / opiekunów.

 

2. Grupę na zajęcia wybrane z dostępnej oferty należy zgłosić z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.Najlepiej zrobić to telefonicznie dzwoniąc do Ośrodka Edukacyjnego. Pracownik przyjmujący zgłoszenie ustali wówczas szczegóły.

 

3. Warsztaty mogą odbywać się wOEM,Ogrodzie Dydaktycznym przy Ośrodkulub wterenie. Zajęcia terenowe realizowane na ścieżce przyrodniczej Kiczera wymagają dojazdu własnym transportemok. 5 km od OEM. Trasy, na których odbywają się zajęcia, nie są wymagające pod względem kondycyjnym, jednak należy pamiętać o tym, że prowadzą przez lasy i łąki. Może występować na nich błoto, dzikie zwierzęta czy lokalne utrudnienia.

 

4. Do zajęć prowadzonych w terenie uczestnicy muszą być odpowiednio przygotowani. Konieczne jest wygodne obuwie terenowe, najlepiej powyżej kostki, ciepłe ubranie, w upalne dni czapkaz daszkiem oraz kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna. Podczas warsztatów poruszamy się po terenie Parku, możliwe jest więc pobrudzenie się błotem lub innymi naturalnymi elementami środowiska. Pogoda w górach jest bardzo zmienna, więc zawsze należy mieć coś na wypadek deszczu. Jeżeli w Krempnej jest ciepło, nie oznacza to, że na ścieżce przyrodniczej będzie taka sama temperatura. Należy być na to przygotowanym. Jeżeli uczestnicy potrzebują zabrać coś ze sobą, to wyłącznie niezbędne rzeczy. Wszystko pakujemy w plecaki, niczego nie niesiemy w rękach.

 

5. Zajęcia realizowane w OEM nie powielają tematów, które uczniowie realizują na zajęciach szkolnych, ale je uzupełniają i rozszerzają. Najważniejszym celem prowadzonych przez nas działań edukacyjnych jest zaspokojenie potrzeby kontaktu z dziką przyrodą oraz wsparcie procesu nawiązania z nią więzi.

 

6. Czas trwania podany jest przy opisie poszczególnych zajęć.

 

 

Cennik tutaj

 

Image

Facebook