en pl
Zjęcie

autor Alicja Nawracaj

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Image

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Wernisaż wystawy fotograficznej "Roztocze - przyrodnicze fascynacje"

Wernisaż wystawy fotograficznej "Roztocze - przyrodnicze fascynacje"

2014-03-19 12:39:06

Wernisaż wystawy fotograficznej

Paweł Marczakowski urodził się w Strojnowie na Kielecczyźnie. Od 1981 roku jest związany z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i przyrodą Roztocza. Z zamiłowania ornitolog i fotograf dzikiej przyrody. Jest członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego, Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Roztoczańsko Podkarpacki. Współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami zajmującymi się badaniem i ochroną ptaków w Polsce. Jest autorem i współautorem wielu opracowań dotyczących ornitofauny regionu.

Image


Podczas licznych wypraw terenowych nie rozstaje się z aparatem fotograficznym, dokumentując piękno otaczającej przyrody. Fotografuje zarówno krajobraz, jak i świat grzybów, roślin oraz zwierząt. Swoje zdjęcia publikuje w wydawnictwach Parku oraz w albumach i czasopismach o tematyce przyrodniczej. Jest autorem albumu "W krainie jodły, buka i tarpana". Uczestnik kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą.

Image


Prezentowana wystawa "Roztocze - przyrodnicze fascynacje" pokazuje jedynie fragment niepowtarzalnej przyrody Roztocza i położonego na nim Roztoczańskiego Parku Narodowego, który obchodzi w br. jubileusz 40-lecia swego istnienia.

Image

Image

Image

Image

Wystawa została zorganizowana w ramach działalności Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Będzie ją można zwiedzać do 23 maja 2014 roku. Wstęp wolny.

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook