en pl
Zjęcie

autor Alicja Nawracaj

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 

Nabór na stanowisko
2018-07-23 13:39:45

Ogłoszenie o naborze na stanowisko zastepcy dyrektora w Ojcowskim Parku Narodowym. Dodał: Marcin Gerlach.

więcej ]

Kup biletImage

Ministerstwo Ochrony Środowiska

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

Image

NFOŚ i GW

 

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Botaniczna Noc Muzeów 2015

Botaniczna Noc Muzeów 2015

2015-05-22 10:00:27

Botaniczna Noc Muzeów 2015

W tym roku Magurski Park Narodowy już po raz trzeci włączył się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów. 16 maja Ośrodek Edukacyjny wraz z Muzeum MPN otworzył swoje podwoje dla wszystkich, którzy ten majowy wieczór chcieli spędzić z nami. Tym razem chcieliśmy przybliżyć różne zagadnienia botaniczne, ponieważ rośliny od zawsze towarzyszą człowiekowi właściwie we wszystkich aspektach jego życia.

Image

Image

Image

Noc Muzeów rozpoczęła się występem młodych instrumentalistów, którzy pod okiem Państwa Ireny i Tomasza Ziembów przygotowali program artystyczny „4 pory roku”. Później odbyły się dwa warsztaty botaniczne. Podczas pierwszego z nich jego uczestnicy nauczyli się jak wykorzystywać różne rośliny do ozdabiania tkanin. Drugie - prowadzone przez Magdalenę Frączek z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – zachęciły uczestników do samodzielnego wykonania biżuterii z nasion różnych roślin.

Image


 

Image


Głównym wydarzeniem Nocy Muzeów był koncert zespołu Orkiestra Jednej Góry Matragona. Muzyka wykonywana na tle zachodzącego nad Beskidem Niskim słońca wprawiała w zadumę i pobudzała wyobraźnię. Godzinny koncert zachwycił przybyłą publiczność, która długo oklaskiwała muzyków. Już po zmroku odbyła się Noc Opowieści, którą poprowadzili Maja Głowacka i Bogdan Ogrodnik z Pracowni Edukacji Żywej.

Image


Przez cały czas trwania Nocy Muzeów otwarta była główna sala ekspozycyjna, którą można było zwiedzać bezpłatnie. Panie z Koła Gospodyń przygotowały poczęstunek dla wszystkich odwiedzających muzeum, prezentowały również swoje rękodzieło. Wspierali nas także wolontariusze, bez pomocy których tak sprawne przeprowadzenie całej imprezy nie byłoby możliwe.

Image

Image


Noc Muzeów to przede wszystkim czas spotkania, sobotni wieczór i ciekawy program zachęca do odwiedzenia Muzeum MPN. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie tej szczególnej imprezy. Dzięki pracy wielu osób po raz kolejny mogliśmy zaprosić do naszego muzeum wszystkich, którzy z tego zaproszenia zechcieli skorzystać.

 

Komentarze [0] | Dodaj komentarz

Facebook