en pl
Zjęcie

Dzięcioł duży fot. Agnieszka i Damian Nowak

zobacz całą galerię ]

 

więcej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Aktualności » Jan Szafrański (1949 - 2011)

Jan Szafrański (1949 - 2011)

2011-06-01 08:16:52

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 maja 2011 roku zmarł Jan Szafrański, wieloletni Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego.

Swoje życie poświęcił idei ochronie przyrody, między innymi pełnił funkcję Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Przyrody w Krośnie. Z Magurskim PN związany był od samego początku - jako Konserwator uczestniczył w jego tworzeniu, a potem w 1995 roku objął stanowisko Dyrektora.

Praca zawsze była jego pasją, cieszyły go spotkania z wilkiem czy niedźwiedziem, a dla ochrony karpackiej puszczy poświęcił ostatnie lata życia. Park narodowy był dla niego sanktuarium przyrody, które pragnął zachować dla przyszłych pokoleń.

Nade wszystko ukochał Beskid Niski z jego zielonymi wzgórzami i kwiecistymi dolinami. Jego niezłomna postawa może być wzorem dla wielu miłośników przyrody, a pasja i oddanie na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wraz z Jego śmiercią Magurski Park Narodowy poniósł niepowetowaną stratę.

Pracownicy MPN składają Rodzinie Zmarłego wyrazy najszczerszego współczucia.

Image

Image

Image

Image

Komentarze [14] | Dodaj komentarz

Kondolencje
Rodzinie i Pracownikom Magurskiego Parku Narodowego, najszczersze wyrazy współczucia składa Krzysztof Glijer firma DE-MONT Dębica
2011-06-10 11:40:17 | Krzysztof Glijer

Honorowy Rzemieślniku!
Od 23 października 2009 roku, w uznaniu Twojego zawodowego mistrzostwa, zostałeś Honorowym Członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie. Nie zdążyłeś nauczyć nas takiej miłości do przyrody, rozumienia i dbałości o jej zachowanie, jaką sam reprezentowałeś. Uświadomiłeś nam jednak jej wartość, pokazałeś skarby, które mamy tak bisko, a o których zupełnie nie zdawaliśmy sobie sprawy. „Tam”, gdzie teraz jesteś, widocznie też należy utworzyć jakiś Park Niebiański. Więc kto to ma zrobić? Ty to na pewno potrafisz. Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie oraz wszystkim pogrążonym w żałobie składa Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie Krosno, 09.06.2011 r.
2011-06-09 20:54:56 | Cech Krosno

Kondolencje
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Szafrańskiego. Pozostanie w naszej pamięci jako pasjonat przyrody oddany idei ochrony Beskidu Niskiego. Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom składamy szczere wyrazy współczucia.
2011-06-08 21:20:43 | Dyrekcja i pracownicy Instytutu Ochrony Przyrody PAN

PROP żegna Dyrektora
Państwowa Rada Ochrony Przyrody z wielkim smutkiem żegna Wielkiego Orędownika ochrony przyrody Pana Jana Szafrańskiego, współtwórcę i pierwszego Dyrektora Magurskiego Parku Narodowego. Jego pasja, oddanie i osobiste zaangażowanie w ochronę przyrody ojczystej i jej piękna pozostanie zawsze w naszej pamięci...
2011-06-07 15:24:01 | prof. dr hab. Andrzej Bereszyński - Przewodniczący Państwowej Rady Ochrony Przyrody

Kondolencje
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Szafrańskiego. Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom składamy wyrazy najgłębszego współczucia
2011-06-03 13:45:48 | Dyrekcja i pracownicy Parku Narodowego „Bory Tucholskie”

strona 1 z 3 | następna »
Facebook