en pl
Zj�cie

Buczyna fot. Andrzej Czaderna

zobacz ca�� galeriďż˝ ]

 

wiďż˝cej ]

 
Kup biletImage

Image

Polskie Parki Narodowe

Infrastruktura i Środowisko

 

Image

NFOŚ i GW

 

Image

Image

WFOŚ i GW Rzeszów

 

 

SWISS CONTRIBUTION

 

 


 

Wspierają nas

Współpracujemy.

Teren MonitorowanyImagePobierz mobilny lokalizatpr burz

Turystyka » Udostępnianie Doliny Ciechani z pracownikiem MPN

Udostępnianie Doliny Ciechani z pracownikiem MPN

Wszyscy, którzy będą chcieli uczestniczyć w przejściu Doliną Ciechani, muszą uprzednio zgłosić swój udział telefonicznie w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej (tel. 13 4414099) z podaniem terminu, nazwiska i liczby osób.

Grupa może liczyć nie więcej niż 30 osób, stąd prosimy o wcześniejsze rezerwacje. Osoby bez takiej rezerwacji będą mogły dołączyć do grupy pod warunkiem, że będą w niej wolne miejsca (tj. grupa nie osiągnie maksymalnej liczby osób).

Przejście jest płatne, zgodnie z cennikiem opłat za wstęp na obszar Parku oraz za jego udostępnianie: 15 zł od osoby dorosłej, 7 zł młodzież szkolna, studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne , mieszkańcy 7 gmin z terenu MPN i otuliny (Krempna ,Nowy Żmigród ,Dukla, Osiek Jasielski, Dębowiec, Lipinki, Sękowa) za okazaniem dowodu tożsamości- 5 zł.

Z opłat zwolnieni są: dzieci w wieku do lat 7, przewodnicy posiadający ważne uprawnienia ”Przewodnika po Magurskim Parku Narodowym”. Opłatę należy uiścić w dniu przejścia, na miejscu zbiórki, w schronisku Hajstra.

Przejście rozpoczyna się o godzinie 09.00, zbiórka przy schronisku Hajstra w Hucie Polańskiej. Pracownik MPN lub uprawniony przewodnik będzie prowadził grupę przez dolinę Ciechani do starej drogi Krempna – Ożenna, a następnie z powrotem do Huty Polańskiej.

Czas przejścia szacowany jest na około 4 godziny. Danego dnia (sobota lub niedziela) odbywa się jedynie 1 przejście. Należy pamiętać, że trasa wiedzie przez teren nieudostępniony, a zatem należy się przygotować na trudne warunki terenowe, w tym obecność wielu miejsc podmokłych i bagnistych. Zalecane jest odpowiednie do warunków górskich obuwie i odzież.

Facebook